Bezpieczeństwo pożarowe 12 Maj 2014

admin
 1. Każdy posiadacz nieruchomości musi się zastanowić nad jej właściwą ochroną przeciwpożarową jeszcze na etapie projektowania samego budynku.
 2. Nie jest to tylko wymóg rzeczowy, lecz wymaga tego od niego prawo.
 3. Nie wszystko będzie oczywiście sprecyzowane do jednej literki, przez co bardzo duża strefa prawidłowego zabezpieczenia się przed ogniami leży całkowicie w naszej gestii.
 4. Właściwie jest tutaj rozpocząć od tego, by zaopatrzyć się w porządne drzwi pożarowe.
 5. Są to specjalne wrota, które blokują rozprzestrzenianie się płomienia w budynku czy posiadając ogrody zimowe Wrocław.
 6. Można je łatwo otwierać i uciec przez nie przed płomieniem, lecz kiedy drzwi pożarowe się ryglują, niemal gruntownie zniknie ryzyko przedostania się za nie płomienia.
 • Jedna sprawa to jednakże blokowanie płomienia, który już się rozprzestrzenia, a druga to w ogóle blokowanie możności powstania płomienia.
 • Jednym z systemów do uzyskania tego celu są fasady aluminiowe.
 • Są to zwyczajowe konstrukcje aluminiowe z tym, że wytworzone zostały z aluminium.
 • W jaki sposób fasady aluminiowe bronią przed pożarem? W sposób bardzo prosty.
 • Konstrukcje aluminiowe budynków są tą ich częścią, która bardzo często pozwala nosić się płomieniowi pomiędzy piętrami.

Aluminium się nie podpala, zatem nie ma szansy przenoszenia się po nich ogni.

Ochronienie się przed pożarem to kwestia bardzo znacząca, jaka z reguły może urastać do pozycji kłopotu trwania i śmierci.

Szczególnie w większych budynkach, a także pomieszczeniach jakimi są ogrody zimowe Wrocław, zabezpieczenie przeciwpożarowe musi być rozpatrywane bardzo poważnie i rozpatrywane w ten sposób z pewnością jest, chociażby dlatego, że na nic innego nie pozwoli nam nadzór budowlany.

Drzwi pożarowe to zawsze oczywiście istota, jednak same drzwi pożarowe na pewno nie wystarczą.

Trzeba wiedzieć, że tego typu drzwi dają tylko przegrodę dla ognia, jednak jeżeli już się pali, są one w stanie co najwyżej spowolnić rozprzestrzenianie się na jakiś okres czasu ognia, a po ich otwarciu jeszcze jednocześnie posiadamy problem z przyspieszonym rozprzestrzenianiem się pożaru.

Zdecydowanie skuteczniej będą działały fasady aluminiowe.

Co takiego nam dadzą fasady aluminiowe? Opuszczając już całkowicie fakt, że takie rozwiązanie jest pod względem konstrukcyjnym wyjątkowo nieskomplikowane i względnie niedrogie do użycia, należy mocno zaakcentować, że tego rodzaju fasady są po prostu niepalne.

Jeśli będzie się wypalało zaopatrzenie domu, będziemy mieli przynajmniej gwarancje, że pożar nie będzie się mógł roznosić po fasadzie.

Na pewno obniży to szkody w sposób nader drastyczny.

Ten wpis opublikowano dnia poniedziałek, 12 Maj 2014 o godz. 12:09 w kategorii ogród na zimę. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.