Zabezpieczenie pożarowe 12 Maj 2014

admin

Każdy posiadacz nieruchomości musi się zastanowić nad jej poprawną ochroną przeciwpożarową jeszcze na etapie projektowania samego domu, również mając ogrody zimowe.

Nie jest to tylko obowiązek faktyczny, jednakże wymaga tego od niego prawo.

Nie wszystko będzie oczywiście sprecyzowane do ostatniej literki, przez co bardzo duża część należytego zabezpieczenia się przed płomieniami leży totalnie w naszej gestii.

Właściwie jest tutaj zacząć od tego, by zaopatrzyć się w porządne okna aluminiowe.

Są to nadzwyczajne drzwi, które blokują rozpowszechnianie się ognia w domu.

Można je łatwo otwierać i uciec przez nie przed płomieniem, jednakże kiedy okna aluminiowe  się zawierają, niemal gruntownie zniknie ryzyko przedostania się za nie ognia.

Jedna kwestia to jednak blokowanie ognia, który już się rozprzestrzenia, a druga to w ogóle blokowanie możliwości powstania ognia.

Jednym z systemów do uzyskania tego skutku są fasady aluminiowe.

Są to powszechne fasady z tym, że zrobione zostały z aluminium.

  1. W jaki sposób fasady aluminiowe odpierają przed pożarem? W sposób bardzo naturalny chronią także ogrody zimowe.
  2. Fasady domów są tą ich częścią, która bardzo często zezwala nosić się płomieniowi pomiędzy piętrami.
  3. Aluminium się nie pali, zatem nie ma możności wnoszenia się po nich pożarów.
  4. Kiedy w domu już się pali, nie warto specjalnie co liczyć na jakikolwiek ratunek, także ogrody zimowe nie są do uratowania.

Straż pożarna może co najwyżej wszystko zatopić i co nie zostanie spalone, zostanie zniszczone napływami wody.

Czy ma to wskazywać, że w momencie powstania pożaru należy siąść i lamentować ? W zasadzie tak, ponieważ należyte przygotowania trzeba było wytworzyć zawczasu i jeżeli zostały one wytworzone właściwie wcześniej, szkody może nie będą minimalne, ale na pewno znacznie mniejsze.

Najwyższa istota to okna aluminiowe.

Wszelkie naprawdę porządne drzwi pożarowe oraz stolarka aluminiowa poznań dają barierę nie do przebycia dla ognia, a w dodatku dają także granicę dla tlenu, dzięki czemu całość klęski dzieje się wolniej i prościej jest ją przytłumić.

To naprawdę dużo.

Jeśli w dodatku posiadamy jeszcze fasady aluminiowe, możemy poczuć się naprawdę bezpieczni.

Jest albowiem bardzo obszerna sposobność, że fasady aluminiowe będą wyznaczały granicę nie do ominięcia dla ognia.

Musimy mieć świadomość, że w czasie pożaru tak naprawdę najpierw pali się zaopatrzenie domu, a potem dopiero sama jego budowa.

Mądrość internetowa głosi, iż jak coś jest aluminiowe, to się tego nie pomaluje, ale jeszcze trzeba mieć świadomość, że jak jest aluminiowe to nie będzie się również spalało.

Ten wpis opublikowano dnia poniedziałek, 12 Maj 2014 o godz. 11:48 w kategorii ogród na zimę. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.